Menu główne

Comenius - Waterways in Europe: Opportunity or Danger? 
Szlaki wodne w Europie - okazja czy zagrożenie?

Wizyta w Sofii

UCZNIOWIE Z I LO Z WIZYTĄ W BUŁGARII


W bieżącym roku szkolnym 2012/13 w naszej szkole ruszył międzynarodowy projekt Comenius - Waterways in Europe: Opportunity or Danger? (Szlaki wodne w Europie - szansa czy zagrożenie?). Partnerami Polski są szkoły z takich krajów jak Belgia, Hiszpania, Bułgaria, Niemcy oraz Turcja. Projekt potrwa 2 lata do końca r.szk.2013/2014.

 

Wizyta w  Bułgarii

W dniach 15.04.-19.04.2013r. pięcioosobowa grupa uczniów I LO wyruszyła do szkoły im. Ludwika Pasteur’a Nr 40, w stolicy Bułgarii, Sofii, na drugie międzynarodowe spotkanie uczniów z krajów partnerskich. Tym razem ambasadorami naszej szkoły zostali: Adrianna Malecka (2b), Arkadiusz Górski (2d), Łukasz Kłopotek-Główczewski (2d), Paweł Olszewski (2d) i Michał Sadowski (2d) oraz opiekunowie, p. Monika Chabałowska (koordynator projektu, nauczycielka j.angielskiego) i p. Joanna Idem (nauczycielka języka angielskiego). Wkrótce w galerii na stronie szkoły będzie można obejrzeć zdjęcia relacjonujące wizytę w Bułgarii.

Czytaj więcej: Wizyta w Sofii

Kolejne informacje

DOTYCHCZASOWE DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU

Miesiąc wrzesień 2012r. upłynął na rekrutowaniu uczniów klas I i II zainteresowanych uczestnictwem. Warunkami przyjęcia, poza samą chęcią udziału, była znajomość języka angielskiego w stopniu co najmniej średnio zaawansowanym oraz umiejętność współpracy w grupie i kreatywność. Te ostatnie sprawdzone zostały przy okazji realizacji pierwszego zadania-tworzenia prezentacji tematycznych w grupach w październiku. Odbyło się również spotkanie informacyjne z rodzicami uczestników projektu. W rezultacie dziś zespół składa się z 21 rzetelnych i twórczych młodych osób.

Czytaj więcej: Kolejne informacje

O projekcie

W bieżącym szkolnym 2012/13 w naszej szkole ruszył międzynarodowy projekt Comenius - Waterways in Europe: Opportunity or Danger? (Szlaki wodne w Europie - okazja czy zagrożenie?). Partnerami Polski są szkoły z takich krajów jak Belgia, Hiszpania, Bułgaria, Niemcy oraz Turcja. Projekt potrwa 2 lata do końca r.szk.2013/2014.

 

Maskotka

Polska maskotka najlepsza!!!

Choć sam udział w projekcie oraz wyjazd są sukcesem już udało nam się zaznaczyć obecność I LO na arenie międzynarodowejMaskotka stworzona  przez Darię Sarkowicz (2d), Przemysława Kaznowskiego (2a) i Julię Jankowską (2f) skradła serca przeważającej liczby uczestników spotkania i niemal jednogłośnie została wybrana na maskotkę całego projektu. Gratulujemy i dziękujemy! Teraz jej nowym domem jest Hiszpania, a stamtąd będzie podróżować kolejno do szkół partnerskich,  by wrócić do I LO w kwietniu 2014 na podsumowanie projektu. W ciągu tych kilku dni przeżyliśmy chwile pełne śmiechu, wzruszeń ale i wytężonej pracy. Zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie, i już nie możemy doczekać się kolejnych wizyt oraz podsumowania w kwietniu 2014.

 

Mapa


Pokaż Comenius Skłodowskiej na większej mapie